napište nám: info@xlzidle.cz
Přihlásit se
Jak na zdravé sezení

Dárky obvykle nedáváme jenom našim blízkým k Vánocům, narozeninám či svátkům, ale často také lidem, s nimiž nemáme takový osobní vztah. Nejčastěji našim spolupracovníkům - kolegům, s nimiž sice trávíme podstatnou část pracovního týdne, ale ačkoli společně sdílíme jednu kancelář, obvykle se bavíme o věcech, které nějak souvisí s výkonem našeho povolání. O úkolech, které je třeba splnit, v lepším případě probereme počasí nebo plány na víkend. O sobě navzájem toho ale moc nevíme, netušíme, jak ten druhý bydlí, co má rád, co se mu líbí, jak tráví svůj volný čas.

 

Praktický a užitečný

Vybrat dárky je tak často opravdový kumšt. Ačkoli nejsou povinností, významným způsobem přispějí k upevnění vztahů, neměli bychom tedy jejich význam a důležitost podceňovat. Obecně se dárky pro muže, vybírají hůř než pro dámy – stejně to platí i o našich spolupracovnících. Můžeme sáhnout po osvědčené klasice, tedy po něčem praktickém a užitečném, co kolega ocení třeba při práci. Kancelářské potřeby, jako jsou kalkulačky či pořadače sice nepředstavují nic výjimečného, ale určitě se budou hodit a nemusíte se bát, že byste s nimi šlápli vedle.

 

Originální a vtipný

Pokud vás však pojí nejen kolegiální, ale i přátelské vztahy, a znáte se jinak než jen ze stránky pracovní, pak zapátrejte mezi originálními dárky. Vybírejte takový, který mu přinese radost, inspirujte se třeba jeho zálibami. Jestli je váš kolega veselá kopa, pak se nebojte sáhnout po vtipných dárcích. Ideální je, když budou ozvláštněny nějakým trefným heslem či sloganem, který ho skvěle vystihuje, ale zároveň neuráží - zbytečně by pak na pracovišti panovalo nepříjemné napětí. Jistě ale sami nejlépe víte, co si k němu můžete dovolit a co už by bylo tzv. přes čáru. V každém případě se vyhněte sexuálním podtextům.

 

Pro odreagování

Další skupinou jsou dárky, které pomohou vašemu kolegovi v odreagování a dovolí mu na chvíli „vypnout“, zbaví ho stresu, nervozity nebo špatné nálady. Dobrou službu prokážou také kousky, které uklidní nahromaděné napětí nebo umožní lepší soustředění a koncentraci. Nemusíte utrácet horentní sumy, ostatně ani se to od vás neočekává. Potěšíte i levnými dárky, často úplnými maličkostmi. Postačí jen dávka fantazie a kreativity!